صدور صورتحساب، هزینه‌ها و پرداخت‌ها

From RIPE NCC Translated
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Billing, Fees and Payments and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎español • ‎italiano • ‎русский • ‎العربية • ‎فارسی

هزینه‌های عضویت

اعضا یک هزینه عضویت سالانه و یک هزینه یک‌باره نام‌نویسی را برای هر حساب [اداره اینترنت محلی] (LIR) می‌پردازند.

  • هزینه نام‌نویسی در حال حاضر 1,000 یورو است‬
  • هزینه عضویت 1,550 یورو برای سال 2023 است‬‬
  • اعضا همچنین 50 یورو برای هر [واگذاری مستقل] یا [منبع قدیمی] می‌پردازند.

هزینه عضویت بر اساس جدول تعرفه‌های RIPE NCC جاری است که تصمیم‌گیری و رأی‌گیری در مورد آن هر سال از سوی اعضا در نشست عمومی RIPE NCC انجام می‌شود.


هزینه نام‌نویسی

هنگامی که به‌عنوان عضو جدید نام‌نویسی می‌کنید یا یک حساب جدید LIR باز می‌کنید، ما یک صورتحساب را برای پرداخت هزینه نام‌نویسی برای شما می‌فرستیم. این صورتحساب به صورت فایل پی‌دی‌اف با ایمیل فرستاده می‌شود. عضویت‌ها و حساب‌های LIR جدید فقط پس از آن‌که این پرداخت و نسخۀ امضاشده [توافقنامه خدمات استاندارد] را دریافت کردیم، فعال می‌شوند.

اگر پرداخت‌ به‌موقع انجام نشود، دو یادآوری (30 روزه و 60 روزه) را برای شما خواهیم فرستاد و پس از 90 روز اگر پرداخت شما را دریافت نکنیم، درخواست شما را می‌بندیم.


هزینه‌های عضویت سالانه

اعضای RIPE NCC هر سال یک هزینه عضویت را برای هر حساب LIR پرداخت می‌کنند. صورتحساب این هزینه به‌صورت سالانه در آغاز سال صادر می‌شود. برای افرادی که عضویت خود را از میانه سال آغاز می‌کنند، هزینه به تناسب برای هر دوره سه‌ماهه بسته به برهه‌ای از سال شامل می‌شود که درخواست را تحویل می‌دهند.


[Legacy Internet Resource Holders]

[دارندگان منبع قدیمی] که منابع دیگری را درخواست نمی‌کنند، ملزم به پرداخت هیچ هزینه نام‌نویسی نیستند.[دارندگان منبع قدیمی] که پس از عضویت، منابع شماره دیگر را درخواست می‌کنند باید 1,000 یورو هزینه نام‌نویسی پرداخت کنند.

‫[دارندگان منبع قدیمی] همچنین همان هزینه‌های عضویت سالانه را مانند اعضای دیگر پرداخت می‌کنند.


هزینه‌های منبع

یک هزینه 50 یورویی برای هر [واگذاری] یا [منبع قدیمی] مستقل وجود دارد. [شماره‌های AS] از این هزینه مستثنی هستند.

منابع مشمول این هزینه عبارت‌اند از:

  • IPv4 and IPv6 [PI assignments]
  • [Anycast assignments]
  • IPv4 and IPv6 [IXP assignments]‬‬

نام‌نویسی‌های منبع قدیمی IPv4 از طریق یک LIR حامی

[واگذاری‌های] چندگانه PI IPv4 و PI IPv6 که در یک روز و به یک عضو انجام می‌شوند، یک هزینه 50 یورویی خواهند داشت.


انتقال منابع

پیش از این که بتوانید منابع را منتقل کنید، باید کل هزینه عضویت سالانه را برای همه حساب‌های LIR پرداخت کنید.


پرداخت‌ها

نحوه پرداخت

صورتحساب‌های سالانه، با ایمیل برای اعضا فرستاده می‌شوند. اعضا باید ظرف 30 روز از تاریخ صورتحساب، پرداخت را به RIPE NCC انجام دهند. پرداخت باید به‌صورت کامل و به یورو انجام شود. پرداخت را می‌توانید با حواله بانکی، کارت اعتباری یا دبیت یا پرداخت آنلاین انجام دهید. لطفاً توجه کنید که ما چک قبول نمی‌کنیم.


به روش‌های زیر می‌توانید پرداخت کنید :
حواله بانکی

لطفاً شماره LIR و شماره صورتحساب را به عنوان مرجع خود اضافه کنید. پردازش حواله بانکی ممکن است یک هفته طول بکشد.

پرداخت‌های آنلاین

صورتحساب شما شامل یک لینک انحصاری پرداخت است. این لینک شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند تا با انتخاب یک روش پرداخت، تراکنش خود را تکمیل کنید. RIPE NCC از یک طرف سوم مطمئن، Adyen، برای پردازش پرداخت‌های آنلاین استفاده می‌کند.

کارت اعتباری و کارت دبیت

پردازش پرداخت‌ها از طریق کارت نقدی معمولاً یک روز کاری طول می‌کشد

PayPal

با یک حساب PayPal نیز می‌توانید صورتحساب خود را پرداخت کنید.


وضعیت پرداخت

می‌توانید جزئیات حساب‌های LIR خود و وضعیت پرداخت صورتحساب‌هایتان را در حساب [«LIR من»] ببینید. به علاوه ، با دسترسی به لینک پرداخت امن منحصربه‌فرد در هر صورتحساب، می‌توانید چک کنید که پرداخت شما دریافت شده است یا نه.

پس از پرداخت، اگر حساب شما در پرتال نشان می‌دهد که صورتحساب همچنان باز است، ممکن است دلیلش این باشد که به دلیل مرجع پرداخت نامعلوم یا نبود آن، نمی‌توانیم پرداخت شما را شناسایی کنیم. به همین دلیل همیشه باید شماره مشتری و شماره صورتحساب خود را به عنوان مرجع پرداخت ارائه کنید.

برای رفع هرگونه تردید، همیشه نسخه‌ای از پرداخت را به بخش صورتحساب RIPE NCC ارسال کنید. این نسخه باید دربردارنده همه جزئیات مربوطه پرداخت (شماره حساب صاحب حساب بانکی، نام صاحب حساب بانکی، شماره پیگیری تراکنش، تاریخ انتقال پول و مبلغ فرستاده شده) و نیز شماره صورتحساب، یک سند پرداخت باشد و به نشانی ایمیل billing@ripe.net ارسال شود.


در صورت عدم پرداخت چه اتفاقی می‌افتد؟

اعضا باید ظرف 30 روز از تاریخ صورتحساب، پرداخت را به RIPE NCC انجام دهند.

اگر پرداخت انجام نشود، جدول زمانی مراحل بعدی به شرح زیر است:‬ ‫‫‫‏‫‬ 30 روز پس از تاریخ صورتحساب دیرکرد پرداخت |- 60 روز پس از تاریخ صورتحساب عدم پذیرش درخواست‌ها |- 90 روز پس از تاریخ صورتحساب تعلیق خدمات |- 120 روز پس از تاریخ صورتحساب [توافقنامه خدمات استاندارد] فسخ می‌شود و همه حساب‌های LIR متعلق به عضو بسته می‌شوند ‫‫‏|- ‫‫‫‫اگر صورتحساب‌ها ظرف 120 از تاریخ صورتحساب پرداخت نشوند، ما فرایند فسخ [توافقنامه خدمات استاندارد] و بستن حساب LIR شما را آغاز خواهیم کرد. این حالت یک فرایند لغو نام‌نویسی را نیز فعال خواهد کرد.

یک [توافقنامه خدمات استاندارد] فسخ شده، دوباره می‌تواند فعال شود، البته با مجوز کتبی RIPE NCC، پرداخت 1,000 یورو هزینه نام‌نویسی و پرداخت همه صورتحساب‌های معوقه همه حساب‌های LIR متعلق به یک عضو.


تغییر دادن اطلاعات پرداخت شما

‫‫اگر نشانی صورتحساب مربوط به حساب شما تغییر کند* یا اطلاعات جدیدی در رابطه با اطلاعات مربوط به صورتحساب داشته باشید، لطفاً از صفحه اطلاعات صورتحسابدر پرتال LIR استفاده کنید.


موارد زیر قابل تغییر می‌باشند

نشانی صورتحساب‬ نشانی ایمیل‬ مرجع صورتحساب (برای مثال شماره سفارش خرید شما)

‫* لطفاً توجه داشته باشید که تغییر نام سازمان صورتحساب شما به معنی این نیست که سازمان جدید مسئول حساب LIR است. طرف مسئول همیشه سازمان قانونی یا شخص حقیقی است که [توافقنامه خدمات استاندارد] را امضا کرده است.


بستن یک حساب

اگر تصمیم بگیرید یک یا چند حساب LIR خود را در طول سال مالی RIPE NCC ببندید، هزینه خدمات برای حساب‌های LIR شما همچنان باید به‌طور کامل پرداخت شود. اگر هزینه خدمات قبلاً به‌طور کامل پرداخت شده باشد، هیچ‌گونه بازپرداخت متناسبی اعمال نخواهد شد.


لغو عضویت شما

اگر در طول سال مالی RIPE NCC به عضویت خود پایان دهید، همچنان باید هزینه مربوط به آن سال را به‌طور کامل پرداخت کنید.

هزینه سالانه قابل بازپرداخت نیست. اگر عضویت خود را لغو کنید، مبالغ به شما بازپرداخت نخواهند شد.