Eğitim ve Sertifikalar

From RIPE NCC Translated
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Training and Certification and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎español • ‎italiano • ‎русский • ‎العربية • ‎فارسی

Hizmet bölgemizdeki eğitim ve gelişim faaliyetleri yoluyla üyelerimizi desteklemek her zaman işimizin önemli bir parçası olmuştur. Konuyla ilgili becerilere ve en iyi uygulama bilincine sahip olmak, üyelerin bilinçli kararlar almasına, ağlarını geliştirmesine ve en son güvenlik bilgileriyle güncel kalmasına yardımcı olur.

[IPv6], IP adresi yönetimi ve yönlendirme güvenliği gibi uzmanlık alalarında yüz yüze ve çevrim içi eğitim sağlıyoruz. Ayrıca insanların kendi hızlarına göre çalışmasına izin veren [RIPE NCC Akademisi] aracılığıyla ücretsiz e-eğitim kursları ve mikro eğitimler sağlıyoruz.

[RIPE NCC Sertifikalı Profesyoneller Programı]’mız, insanların uzmanlıklarının tanınmasına yardımcı olarak bir sınava girmelerine ve doğrulanabilir dijital rozetler ve sertifikalar kazanmalarına yardımcı olur.

RIPE NCC Sertifikalı Profesyoneller

Uzmanlığınızı belgeleyen çevrim içi gözetimli sınavlara katılarak doğrulanabilir dijital rozetler kazanın. Bu dijital rozetler, belgelendirilmiş beceri ve bilgileri ve sertifikasyon sürecini gösterir ve herkes, kazanılan rozetleri sadece birkaç tıklamayla doğrulayabilir.

Üç düzeyde sertifika kazanabilirsiniz: Analist, Uzman Yardımcısı ve Uzman. Şu anda sunduğumuz sınavlar şunlardır:

[IPv6 Fundamentals - Analyst]

[RIPE Database - Associate]

[IPv6 Security - Expert]

Canlı, uzak bir sınav gözetmeninin gözetiminde çevrim içi bir sınav planlayarak bu sınava katılabilirsiniz. Sınava girdikten sonra sonuçlarınızı anında görebileceksiniz ve başarılı olursanız dijital rozetinizi alarak görüntüleyebileceksiniz! Şimdilik tüm sınavlar İngilizce dilinde yapılmaktadır.

Kuponlar

Bir RIPE NCC üyesiyseniz, üyelik avantajlarınızın bir parçası olarak sahip olduğunuz her LIR için üç sınav kuponu alma hakkınız vardır. Kuponlarınızı kullanmak için sadece sınavınızı planlayarak kupon kodunu girin. Kupon kullandığınızda bununla ilgili bir ücret olmayacaktır.

Kuponlarınızı, RIPE NCC Akademisi Panosundan talep edebilirsiniz.

  • RIPE NCC Akademisine giderek [RIPE NCC] Erişim hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra Panonuza gidin
  • Sahip olduğunuz her [LIR] için kaç kuponun kullanılabilir olduğunu görebileceksiniz. 'Kupon Talep Et' e veya ilgili [LIR'nin] adına (birden fazla [LIR sahibinin] olması durumunda) tıklayın ve kupon kodları, kayıtlı e-posta adresinize gönderilir.
  • Ayrıca size ait [LIR]’nizin adına kimin kupon talebinde bulunduğunu da görebilirsiniz.

Sınav Ücretleri

Üye değilseniz veya kuponlarınızın tamamını kullandıysanız her bir sınavın ücreti şu şekildedir:

Sınav Düzeyi KDV Hariç KDV Dahil
[Analyst] 164 € ~199 €
[Associate] 206 € 249 €
[Expert] 247 € 299 €

[RIPE NCC Akademisi]

Kullanıcılara, kursları takip ederek [RIPE Veri Tabanı], [IPv6], [IPv6] temel prensipleri ve güvenlik gibi özel konularda sertifika sahibi olma imkânı sağlayan [RIPE NCC Akademisi] ücretsiz, çevrim içi eğitim platformumuzdur. Öğrenciler sanal laboratuvar ortamları sayesinde pratik kazanabilir veya eğitmenlere doğrudan pano aracılığıyla soru sorabilir. Kurslar kısa modüller, interaktif faaliyetler ve alıştırmalardan oluşur.

Şu anda mevcut olan kurslar:

  • [IPv6 Security]
  • [RIPE Database]
  • [IPv6 Fundamentals]

Hemen kurslarımızdan birine kaydolun! [RIPE Akademisi] kursları çevrim içidir, ücretsizdir ve kendi hızınızda ilerleyebilirsiniz böylece kursları her yerden müsait olduğunuz zaman takip edebilirsiniz.

Mikro Eğitimler

Mikro Eğitimler, küçük boyutlu derslerdir ve internet üzerinde işinizi yapmanıza yardımcı olması için bu dersleri 15 dakikadan daha kısa bir süre içinde tamamlayabilirsiniz. Bunlar, Ping Komutu ve [RIPE Veri Tabanını] kullanmaya nasıl başlayacağınız gibi konuları kapsar.

Mikro Eğitimleri, RIPE NCC Akademisinde bulabilirsiniz.

[RIPE NCC] Eğitim Kaynaklarına Erişin

[RIPE NCC]'de, son derece yetenekli eğitmenlerden oluşan ekibimizden çeşitli konularda derinlemesine bilgi edinme fırsatına sahipsiniz.

[RIPE NCC] eğitim kurslarından web semineri kayıtlarına, eğitim slaytlarına ve eğitim kursu materyallerine erişin. [RIPE NCC] üyesi misiniz? Yüz yüze eğitime veya bir web seminerine katılabilirsiniz; bu, üyeliğinize dahildir. Eğitim programımıza, LIR Portalında ulaşabilirsiniz.

Web Seminerleri

Demoları izleyebileceğiniz ve sorularınıza yanıtlar alabileceğiniz canlı bir web seminerine katılın. İki RIPE NCC eğitmeni ile bir ve iki saatlik web seminerleri düzenliyoruz. Web seminerlerimiz, [RIPE NCC üyeleri] için ücretsizdir ve internetin durumu ve en iyi ortak uygulamalar hakkında pratik, güncellenmiş bilgilere odaklanan ilgili konuları kapsar.

Eğitim Kursları

Eğitim kursları, tüm [RIPE NCC] üyelerine açıktır ve ücretleri üyelik ücretinden karşılanır. Kurslar genellikle bir veya iki gün sürer ve [RIPE Veri Tabanı], BGP İşlemleri ve Güvenliği ve IPv6 Güvenliği gibi konuları kapsar.

Eğitmenler, [RIPE NCC’nin] hizmet bölgesi genelinde birçok ülkede farklı yerlere seyahat eder ve ayrıca talep üzerine çeşitli atölye çalışmaları da sağlar.