آموزش و اعطای گواهی

From RIPE NCC Translated
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Training and Certification and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎español • ‎italiano • ‎русский • ‎العربية • ‎فارسی

یکی از بخش‌های کلیدی کار ما همواره پشتیبانی از عضویت خود از طریق فعالیت‌های یادگیری و توسعه در ناحیه خدمات خود بوده است. برخورداری از آگاهی و مهارت‌های مرتبط در مورد بهترین روش‌ها به اعضا کمک می‌کند تصمیم‌های آگاهانه بگیرند، شبکه‌های خود را بهبود دهند و از آخرین تغییرات در حوزه امنیت مطلع باشند.

ما آموزش حضوری و آنلاین را در حوزه‌های تخصصی نظیر [IPv6]، IP address management و routing security می‌دهیم. همچنین دوره‌های یادگیری آنلاین و یادگیری خرد از طریق [RIPE NCC Academy] ارائه می‌دهیم که به افراد اجازه می‌دهد با توجه به توانایی خود تحصیل کنند.

[RIPE NCC Certified Professionals Programme] ما به افراد کمک می‌کند تخصص خود را کشف کنند و بتوانند آزمون بدهند و گواهی‌ها و نشان‌های دیجیتال قابل‌تأیید به دست آورند.

متخصصین تأییدشده RIPE NCC

با شرکت در آزمون‌های آنلاین تحت‌نظارت، نشان دیجیتال قابل‌تأیید کسب کنید و تخصص خود را تأیید نمایید. این نشان‌های دیجیتال بیانگر مهارت‌ها و دانش تأییدشده و فرایند اعطای گواهی است و هر کسی می‌تواند با فقط چند کلیک، نشان‌های کسب‌شده را تأیید کند.

می‌توانید در سه سطح تأیید شوید: تحلیل‌گر، کارشناس و متخصص. در حال حاضر این آزمون‌ها را ارائه می‌کنیم:

[IPv6 Fundamentals - Analyst]

[RIPE Database - Associate]

[IPv6 Security - Expert]

می‌توانید شرکت در یک آزمون آنلاین تحت نظارت محافظ زنده و از راه دور را هماهنگ کنید. پس از شرکت در آزمون، قادر خواهید بود نتایج خود را فوراً مشاهده کنید و اگر در آزمون موفق بودید، می‌توانید نشان دیجیتال خود را دریافت کنید و نمایش دهید! در حال حاضر، تمام آزمون‌ها به زبان انگلیسی است.

ووچرها

اگر عضو RIPE NCC هستید، به‌عنوان بخشی از مزایای عضویت خود، از سه ووچر آزمون برای هر LIR خود برخوردار خواهید بود. برای استفاده از ووچرهای خود، کافی است آزمون خود را هماهنگ و کد ووچر را وارد کنید. استفاده از ووچر هزینه‌ای برای شما به همراه نخواهد داشت.

می‌توانید ووچرهای خود را از طریق داشبورد آکادمی RIPE NCC مطالبه کنید.

  • به آکادمی RIPE NCC بروید و وارد حساب دسترسی [RIPE NCC] خود شوید.
  • پس از ورود به سیستم، به داشبورد بروید
  • می‌توانید تعداد ووچرهای موجود برای هر [LIR] خود را مشاهده کنید. روی «مطالبه ووچر» یا نام [LIR's] مربوطه (در صورت وجود چند [LIR holders]) کلیک کنید تا کدهای ووچر به نشانی ایمیل ثبت‌شده شما ارسال شود
  • همچنین می‌توانید مشاهده کنید چه کسی ووچرها را از طرف [LIR] شما مطالبه کرده است.

هزینه‌های آزمون

اگر عضو نیستید یا از تمام ووچرهایتان استفاده کرده‌اید، هزینه‌های هر آزمون به این صورت است:

سطح آزمون بدون VAT شامل VAT
[Analyst] €164 ~€199
[Associate] €206 €249
[Expert] €247 €299

[RIPE NCC Academy]

[RIPE NCC Academy] پلتفرم یادگیری رایگان و آنلاین ماست که به کاربران اجازه می‌دهد دوره‌ها را دنبال کنند و در موضوعات خاصی نظیر [RIPE Database] و [IPv6] و امنیت و اصول مقدماتی [IPv6] تأیید شوند. به لطف محیط‌های آزمایشگاه مجازی، یادگیرندگان می‌توانند تجربه عملی به دست آورند یا مستقیماً از طریق داشبورد از آموزش‌دهندگان سؤال بپرسند. دوره‌ها شامل دوره‌های آموزشی کوتاه، تمرین و فعالیت‌های تعاملی است.

دوره‌های در دسترس فعلی شامل این موارد است:

  • [IPv6 Security]
  • [RIPE Database]
  • [IPv6 Fundamentals]

همین حالا در یکی از دوره‌های ما ثبت‌نام کنید! دوره‌های [RIPE Academy] آنلاین، رایگان و متناسب با میزان یادگیری فرد است و به همین دلیل می‌توانید در هر مکان و در زمان مناسب آن‌ها را دنبال کنید.

خرد آموزی

خرد آموزی به درس‌های کوچکی گفته می‌شود که می‌توانید زیر 15 ثانیه تکمیل کنید تا به شما کمک شود کارهایتان را از طریق اینترنت انجام دهید. این مطالب در مورد موضوعاتی نظیر دستور پینگ و نحوۀ شروع [RIPE Database] است.

می‌توانید خرد آموزی را در آکادمی RIPE NCC پیدا کنید.

دسترسی به منابع یادگیری [RIPE NCC]

شما در [RIPE NCC] از این فرصت برخوردار هستید که دانش عمیقی در مجموعه‌ای از موضوعات از آموزش‌دهندگان بسیار ماهر ما به دست آورید.

از دوره‌های آموزشی [RIPE NCC]، به مطالب ضبط‌شده و اسلایدهای آموزشی و مطالب دوره آموزشی دسترسی یابید. آیا عضو [RIPE NCC] هستید؟ می‌توانید در وبینار یا دوره آموزشی حضوری شرکت کنید، این مهم در مزیت‌های عضویت شما گنجانده شده است. برنامه آموزش ما را می‌توانید در پورتال LIR خود پیدا کنید.

وبینارها

به وبینار زنده‌ای بپیوندید که در آن می‌توانید دموها را مشاهده و سؤالات خود را مطرح کنید. ما وبینارهای یک‌ساعته و دوساعته با آموزش‌دهنده‌های RIPE NCC انجام می‌دهیم. وبینارهای ما برای [RIPE NCC members] رایگان است و موضوعات مرتبط را که تمرکزشان روی اطلاعات عملی و به‌روز در مورد وضعیت اینترنت و بهترین روش‌هاست، پوشش می‌دهد.

دوره‌های آموزشی

دوره‌های آموزشی در دسترس تمام اعضای [RIPE NCC members] قرار دارد و هزینه‌های آن توسط هزینه عضویت پوشش داده می‌شود. معمولاً دوره‌ها در طول یک یک یا دو روز برگزار می‌شود و موضوعاتی نظیر [RIPE Database] و BGP Operation و Security and IPv6 Security

آموزش‌دهنده‌ها به مکان‌های مختلف در کشورهای متعدد در ناحیه خدماتی [RIPE NCC's] سفر می‌کنند و در صورت درخواست، کارگاه‌های متنوعی نیز ارائه می‌کنند.